Marie Javorkova - MJ 

 

Životopis

Marie Javorková se narodila v Brně a malování se věnuje již od dětství. Vystudovala SPŠ Slévárenskou, kde se intenzívně zaměřila na umělecké lití, poté Vysoké učeni technické u profesora Karla Rusína se zaměřením na slévárenství /též umělecké lití/ a dále studovala postgraduální doktorandské studium. Vystudovala Private Art School. Jejími rádci byli především její otec, její teta Emanuela Nohejlová-Prátová, profesorka Karlovy University - přední česká numismatička, historička, kunsthistorička. Její strýc akademik Silvestr Prát, děkan Karlovy University. Vyrůstala v uměleckém prostředí a vyučovalo ji spousta známých malířů. Její díla si můžete, mimo jiné, prohlédnout v galerii Saatchi Londýn.

Od roku 1994 se profesionálně věnuje sochařství, malování, grafice, designu, ilustracím, reklamě a marketingu. V roce 1994 se rovněž podílela na založení prestižních novin Real Spektrum, byla jejich prvni šefredaktorkou. V roce 1996 Marie Javorková vydává vlastní časopis Renomé. Tento časopis byl reg.a povolen MK. Z velké části graficky jej zpracovávala a ilustrovala. Byl distribuovám mimo jiné i PNS /tento časopis je k nahlédnutí v knihovnách/. V letech 2006, 2007, 2008 publikuje články a obrázky v Deníku a Šípu.

Jeji obrazy jsou v různých galeriích ve světě - Slovensko, Švýcarsko, Polsko, USA, Německo, Anglie, Holandsko, Čína atd. Od roku 1996 jí pojilo letité přátelství s Michaelem Jacksonem. Bylo o tom uspořádáno několik tiskových konferencí a vzpomínkových akcí.

Czech Republic, Prague

WELCOME TO MY PAGE

 I'm from Czech Republic. I'm surrounded by natural beauty,... history,... architecture... I find inspiration from the simple beauty of everyday things and add interest by bringing those items to their extreme through an expression of dramatic color and exaggerated light.
When I begin each piece, I allow the paint and the colors to move me. I don’t typically have a carefully mapped out plan for each painting, but rather just an idea or a focal point that develops throughout the creation. Much of my recent work is created with a pallet knife, which can provide rich texture and intricate detail while still leaving a lot of room for your interpretation. I use oils and water colour etc. while painting on a variety of surfaces including canvas, paper, etc.

Thank you for visit my page.

 

 

MJ

Items: 1 - 15 of 17
1 | 2 >>

Michael Jackson Duet with Akon: Hold My Hand (c)2010 Epic Artist Site www. michaeljackson.com

This section is empty.